top of page
  • Writer's pictureLCSC

Lituanistinės mokyklos Anglijos pietų pakrantėje atvėrė duris Portsmute ir Bognor Regyje.

Paskutinį rugsėjo savaitgalį lietuvių vaikučiai keliavo į mokslo metų pradžios šventę savo lituanistinėse mokyklėlėse. Kūrybingos mokytojos pakvietė mokinukus į kelionę lietuvišku laivu, nes jūra - simboliškai apjungia visame pasaulyje išsbarsčiusius lietuvius, o mūsų mokyklėlė būtent taip ir vadinasi - Lituanistinė ugdymo studija "Jūra". Šiuo metu veikia dvi studijos: Portsmouth mieste jau septyneri metai ir Bognor Regyje - treti.Mokyklėlių šeimų bendruomenė visuomet džiaugiasi išvydę naujus veidus, aktyviai įsitraukiančias naujas šeimas, kurios metų eigoje užmezga glaudžius santykius tarpusavyje. Tokiu būdu mažėja atskirtis ir didėja lietuvių bendruomeniškumas Anglijos pietų pakrantėje.

Puošiant patalpas, vartant senas nuotruokas džiaugsmo ašarą braukėm, kokius gražius lietuvybės namus mes sukūrėm, kiek puikių akimirkų drauge patyrėm, kiek švenčių surengėm, kiek kartų himną drauge giedojome - tapome tikra šeima ir ramsčiu vienas kitam, įvairiais gyvenimo atvejais. Juk tai taip svarbu esant toli nuo savo tėvynės ir artimųjų. Tuo pačiu metu ir gilus liūdesys užklupo - kiek daug mūsų mokinių ir šeimų jau nebėra drauge, kaip jūsų visų trūksta, bet žinome, kad nėra niekur geriau, nei grįžus namo - į Lietuvą ir jaučiame jūsų palaikymą per atstumą.Šiais metais mokiniai mokysis pagal Lituanistinio švietimo integruotą mokymo programą, patvirtintą 2019 m. Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu Nr. V-715. Mokytojai jau kuris laikas aktyviai dalyvauja programos taikymo nuotoliniuose mokymuose, kuriuos rengia Švietimo mokslo ir sporto ministerija bei Vilniaus lietuvių namai.

Linkime visiems gerų mokslo metų ir vilties, kad virusas nebesustabdys mūsų darbo dar vieną kartą.147 peržiūros0 komentarų

Comments


bottom of page