top of page
  • Writer's pictureAlvyda

Tau, mano Mamyte!

Atnaujinta: 2020-03-10

Mamytė

Kas paleido kaip margą drugelį Mane žemės žieduos paskraidyti, Kas pasaulin nežinomą kelią Man parodė? – Mamytė, mamytė!

Kas perdien su manim nepailsus Bėgo bėgo kaip laimės saulytė Per svajonių ir pasakų tiltus Auksinius? – Ji – mamytė, mamytė!

Kas šiltais patalėliais paklojo Man sapnų tų gražiųjų lovytę, Kas kaip angelas sargas rymojo Per naktis prie manęs? – Ji – mamytė!


(Salomėja Nėris)Mama – vienas svarbiausių asmenų žmogaus gyvenime, su kuriuo pirmiausia susitinkame tik gimę. Kiekvienam sava mama pati brangiausia ir gražiausia. Gerbti ir mylėti jas privalome visą gyvenimą, o ypatingai minint Mamų dieną, atiduodame visą savo dėmesį tik joms, kaip jos atiduoda visą save augindamos vaikus ir besirūpindamos šeimos gerove.Mamos diena Lietuvoje švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Šią dieną išskirtinis dėmesys skiriamas moterims, kurios yra Mamos, močiutės, žmonos, globėjos, kurios augina ar tik planuoja auginti vaikučius. Tai viena gražiausių pavasario švenčių, kai pagerbiama moters motiniška prigimtis ir stengiamasi parodyti, kuo daugiau dėmesio ir rūpesčio mamoms, kurios rūpinasi, dirba, puoselėja šeimos židinį.
Mamos diena yra tarptautinė šventė, švenčiama ne vienoje pasaulio šalyje, skiriasi tik datos, kada ji minima. Pavyzdžiui, Didžiojoje Britanijoje Mamos diena minima Ketvirtą pasninko sekmadienį – dar iki Velykų, kai, tuo tarpu, Lietuvoje ši šventė visada po Velykų. Lietuvoje Mamos diena žinoma nuo senų laikų. Todėl simbolinė šios dienos data pirmasis gegužės sekmadienis, švenčiant pavasarį, kai atgyja žemė, kuri išaugina derlių, kaip ir mamos augina vaikus, rūpinasi šeima.


Motiejus eina sveikinti mamytės.

Skaičiavome jau ketvirtą Mamyčių dieną kartu,mūsų LCSC bendruomenėje Portsmouth ir pirmąją Bognor Regis Lituanistineje studijoje Jūra (kuri įsikūrė 2019 sausio 13d.). Vaikai kartu su mokytojų pagalba ruošėsi, o koncerto dieną apdovanojo mamas ypatingu dėmesiu, kruopščiai išmoktomis eilėmis ir dainelėmis, gėlėmis, garbės medaliais mamoms. Turėjome labai gausią ir gražią šventę mūsų bendruomenės namuose, čia netrūko veiklos visiems renginio dalyviams ir svečiams. Tyliai, braukdamos džiauksmo ašaras, mamytės stebėjo vaikų pasirodymus, vėliau kartu žaidė žaidimus, šoko, dainavo ir daug nuoširdžiai juokėsi. Sulaukėme ir tėvelių dėmesio, bei nuoširdaus palaikymo, dėkojame jog buvote kartu mums tokią svarbią dieną. Labai džiaugiamės, besiplečiančia mūsų bendruomene, vaikučių gimstamumu, moterų bendryste auginant vaikus, šeimų draugyste. Kasmet mūsų vis daugiau ir daugiau, šiemet vos tilpome į kadrą bendrai nuotraukai, bet mes pasiruošę spaustis tiek kiek reikės.


Tik dalis Portsmouth'o lietuvių bendruomenės


Bognor Regis Lituanistinės studijos "Jūra" mokinukai sveikina mamytes

Šventę vainikavo trimečio Dovydo iniciatyva sugiedoti Lietuvos himną. Mažylis paklaustas, koks pasirodymas jam labiausiai patiko į mikrafoną ėmė giedoti LIETUVA TĖVYNE MŪSŲ, TU DIDVYRIŲ ŽEMĘ… Tokio mažo vaiko poelgis atimė amą, privertė visus atsistoti ir prisijungti prie jo, nepaliekant abėjingų. Ir tuomet tu supranti, kokios mūsų lietuvės mamos nuostabios ir kokius dar nuostabesnius augina Lietuvos vaikus!!!162 peržiūros0 komentarų

Comentários


bottom of page